Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Characteristic | N/A |
| Material | Nylon |
| Remarks | #4 |
| Standard | N/A |
| Standard Class Level | N/A |
| Washer, Inside Diameter | 3,810 mm |
| Washer, Outside Diameter | 6,350 mm |
| Washer, Thickness | 1,020 mm |
| Washer, Type | FLAT |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |