Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Force at Test Length | N/A |
| Material | N/A |
| Number of active Coils | N/A |
| Remarks | N/A |
| Spring, Inside Diameter | 6,5000 mm |
| Spring, Length Test | N/A |
| Spring, Length unloaded | 15,2400 mm |
| Spring, Outside Diameter | N/A |
| Spring, Rate | N/A |
| Spring, Type | HELICAL CO |
| Standard Class Level | N/A |
| Wire, Diameter | 0,4300 mm |
| Wire, Form | N/A |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |