WASH,,FLAT,INSULATING,HD
K33083
This product has been discontinued.
The product is no longer available for purchase, but you can still find information about it, including service manuals, drawing etc.
K33083
Product specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Characteristic | N/A |
| Material | HD POLYURETHAN |
| Remarks | INSULATING |
| Size/Dimensions | 0.001 |
| Standard | N/A |
| Standard Class Level | N/A |
| Washer, Inside Diameter | 20,574 mm |
| Washer, Outside Diameter | 37,338 mm |
| Washer, Thickness | 1,520 mm |
| Washer, Type | FLAT |
General specifications
Characteristic | Value |
|---|---|
| Proposition 65 | Cancer and Reproductive Harm |