M46-20345
Model code: MPV-046-C-B-B-B-R-B-C-BA-A-A-BJJ-CE-A-JJ-A-NNN-***
This product has been discontinued.
M46-20345
| E: INPUT SHAFT/AUXILIARY DRIVE | B | 13 tooth 16/32 spline / 9 tooth 16/32 spline, A auxiliary |
| F: ROTATION & VALVE PLATE | R | Right hand (clockwise), low leakage valve plate |
| G: CHARGE PUMP DISPLACEMENT | B | 13.99 cc/rev (0.85CIR) charge pump displacement |
| H: CHARGE PRS RLF VALVE SET | C | 18 bar (260 psi) |
| J: FILTRATION | BA | Remote pressure filtration without bypass |
| K: DISPLACEMENT LIMITERS | A | Full displacement |
| L: BYPASS VALVE | A | Bypass valve - no orifice |
| M: SYSTEM PRESSURE PROTECTION | BJJ | 345 bar (5000 psi) / 345 bar (5000 psi) |