M46-21053
Model code: MPV-046-C-B-B-H-S-B-B-BA-A-A-BDD-CB-A-GG-A-NNN-***
This product has been discontinued.
M46-21053
| E: INPUT SHAFT/AUXILIARY DRIVE | H | 15 tooth 16/32 spline / 9 tooth 16/32 spline, A auxiliary |
| F: ROTATION & VALVE PLATE | S | Clockwise, valve plate |
| G: CHARGE PUMP DISPLACEMENT | B | 13.99 cc/rev (0.85CIR) charge pump displacement |
| H: CHARGE PRS RLF VALVE SET | B | 19.5 bar (280 psi) |
| J: FILTRATION | BA | Remote pressure filtration without bypass |
| K: DISPLACEMENT LIMITERS | A | Full displacement |
| L: BYPASS VALVE | A | Bypass valve - no orifice |
| M: SYSTEM PRESSURE PROTECTION | BDD | 210 bar (3045 psi) / 210 bar (3045 psi) |