M46-21086
Model code: MPV-046-C-B-A-K-S-A-J-BC-A-A-BGD-AT-D-BF-B-NNN-***
This product has been discontinued.
M46-21086
| D: SEAL GROUP | A | Shaft seal, standard |
| E: INPUT SHAFT/AUXILIARY DRIVE | K | 15 tooth 16/32 spline / 13 tooth 16/32 spline, B auxiliary |
| F: ROTATION & VALVE PLATE | S | Clockwise, valve plate |
| G: CHARGE PUMP DISPLACEMENT | A | No charge pump |
| H: CHARGE PRS RLF VALVE SET | J | 21.5 bar (310 psi) |
| J: FILTRATION | BC | Remote filtration - no charge pump |
| K: DISPLACEMENT LIMITERS | A | Full displacement |
| L: BYPASS VALVE | A | Bypass valve - no orifice |
| M: SYSTEM PRESSURE PROTECTION | BGD | 280 bar (4060 psi) / 210 bar (3045 psi) |
| N: CONTROL | AT | Manual displacement control, light spring, handle with (3) 10mm holes, neutral start switch |